25. nap - Hogyan tovább? - Maradj Mozgásban nyílt nap - Válj Parádés Sportolóvá

25. nap – Hogyan tovább? – Maradj Mozgásban nyílt nap

Túl vagyunk a személyi és csoportos edzések bemutatásán, továbbá azt is tudjátok már, miért a világ legkirályabb dolga a TRX! 😉

Ideje, hogy megismerjétek az edzőtermem filozófiáját, illetve azt, hogy miért szeretném, ha minden új vendég a nyílt napunkon kezdené nálunk a sportolói karrierjét! 🙂

Dobler-féle homlokráncolást megkezdeni, indulunk.. 🙂

Miért hoztunk létre nyílt napot?

Az edzőtermek többségében hogyan is néz ki egy új tanítvány beszervezése az órákra?

Első körben felkeresi a terem weboldalát a sportolni vágyó személy, átnézi a kínálatot, majd elmegy valamelyik nap és érdeklődik a recepción vagy telefonon keresztül arról, hogyan lehet csatlakozni az órákhoz. Ezeken a weboldalakon többnyire lehetetlen olyan szinten bemutatni, leírni, elmagyarázni, hogy melyik óra miről szól, hogy annak tartalma teljes mértékben átjöjjön, pláne akkor, ha az illető, még életében nem sportolt és fogalma nincsen arról, hogy neki ez jó lenne-e vagy sem.

Ilyenkor felkeresik a recepciós kollégát vagy a terem vezetőjét, aki mond pár szép szót arról, hogy milyen órákkal rendelkeznek. Megbeszélnek esetleg egy első időpontot.

Az esetek 90%-ában ilyenkor:

  • Nincsen terembemutatás, körbevezetés

A legtöbbször azt mondja a recepciós, hogy menj balra majd jobbra, ott van az öltöző, mindegy melyik szekrényt választod és majd ott lesz a terem.

  • Az edzőnek általában fogalma sincsen, hogy aznap érkezik új vendég az edzésre, nincsen előzetes kommunikáció arról, hogy milyen előképzettsége vagy egészségügyi problémája van az adott személynek
  • Életében először jár a vendég a teremben, ahol nem tudja mi, merre van, hova mehet hova nem, mit szabad és mit nem és teljesen el van veszve
  • Egy átlagos csoportos órán vannak kb. 20-an, ahol lehet, hogy az óra teljes egészében egyedül mozog, nulla segítséggel és rengeteg kétellyel, hogy vajon jól csinálja-e azt amit kell.
  • Óra után pedig úgy megy haza, hogy el sem köszönnek tőle, meg sem kérdezik, hogy minden rendben ment-e..

Na az ilyen és ehhez hasonló jeleneteket szeretnénk elkerülni a nyílt napunkkal! 🙂

Hogyan is néz ki nálunk egy nyílt nap?

Mivel ugye a weboldalon keresztül nem igazán lehet átadni azt az információt, amit szeretnénk ezért, amit hirdetünk az, csak és kizárólag a nyílt nap lesz, amelyen ingyenes a részvétel.

Általában 2 hetente szombatonként tartjuk, délelőtt, másfél, 2 órát vesz igénybe.

A nyílt napunkat az egyik termünkben szoktuk tartani, ahol ki vannak készítve az ülőhelyek, majd minden ülőhelyen elhelyezünk egy mappát, amelynek tartalmáról később lesz szó! 🙂

  • A nyílt nap első mozzanataként bemutatkozunk, és picit bemutatjuk az edzőtermünket, és elmeséljük, hogy mi alakította ki edzői stílusunkat, értékeinket, továbbá azt, hogy miért hoztuk létre az edzőtermünket.

Ez azért fontos, hogy minden új vendég ha kezdő, ha haladó, tudja, hogy milyen edzéseket tartunk, miért tartunk olyan edzéseket, amilyeneket, és mikor első alkalommal megérkeznek órára, akkor ne legyen egy nyomasztó érzésük, amiért még az edzőket sem ismerik.

  • Egy picit beszélünk arról, hogy miért fontos a mozgás, továbbá, hogyan kell edzeni bizonyos korosztályokban
  • Ezután bemutatjuk egy-két vendégünk teljesítményét, hogy láthassa minden leendő vendégünk, hogy milyen célokat lehet esetleg kitűzni, hova lehet eljutni az edzéssel. Ez azért fontos, hogy mindenki képes legyen elhinni, hogy igenis lehet fejlődni akár 50 évesen is, továbbá nagyjából látni lehet, hogy ki, mit várjon el magától.
  • Átbeszéljük az óráinkat, szolgáltatásainkat, azért, hogy tisztább képet kapjon mindenki arról, hogy mit művelünk a termünkben! 😛

Itt a bemutatásnál arra gondolunk, hogy a 3 óránkból (TRX, Cross, Mobility) 3-3 gyakorlatot kipróbáltatunk mindenkivel. (Persze csak, akinek van kedve 🙂 )

Ez azért fontos számunkra mert rengetegen mondják, hogy a TRX nehéz, a Mobility fájdalmas, a Cross-tól meghalunk.

Ami lehet igaz is, ha olyan edzővel dolgozik az ember.

Mi szeretnénk megmutatni, hogy ez attól függ, hogy az edző, hogyan áll hozzá a tanítványhoz és mennyire képzett.

Minden gyakorlatnak van könnyítése és nehezítése, a legeslegegyszerűbb gyakorlatoktól hosszú és kitartó munkával el lehet jutni az atomnehéz szintekig. Nincsen olyan, hogy nehéz óra, vagy eszköz, csak a képzett és odafigyelő edzőkön múlik minden.

  • A gyakorlatok és órák átbeszélése után megmutatjuk, hogy milyen 7 szintes egyéni rendszerben dolgozunk (ezt már a csoportos és TRX órák bemutatásánál kifejtettem)
  • Továbbá körbevezetünk mindenkit a teremben, hogy lássa minden új tanítvány, hogy hol vannak az öltözők, az edzőtermek, mire kell figyelni pl. parkolás során. Megpróbálunk minden olyan dolgot átvenni, amely miatt esetleg izgulna az adott vendég az első edzés megkezdése előtt. 🙂
  • A körbevezetés után, pedig az esetleges kérdésekre válaszolunk. 🙂

A rengeteg elmondott és bemutatott információ pedig benne lesz a mappákban, amelyeket a nyílt nap során átadunk mindenkinek.

Úgy gondoljuk, hogy ha egy új tanítvány szeretné egy új teremben elkezdeni a sportolást, akkor az a minimum, hogy teljes mértékben felvilágosítjuk és segítünk neki a beilleszkedésben, nem pedig az, hogy magára hagyjuk és majd valahogy felveszi a fonalat.

Mi csapatot szeretnénk építeni, nem pedig vendégkört… De hát ismertek! 😉

Ha érdekelne Téged a nyílt nap és szeretnéd tudni, hogy mikor lesz a következő, akkor kattints a lenti gombra! 🙂

Szóval meg is volnánk a Hogyan tovább? sorozattal, innentől az a kérdés, hogy hogyan szeretnéd velem folytatni a közös munkát? 🙂

Miközben gondolkozol, készülj, nemsokára kezdjük a visszaméréseket és megnézzük mennyit fejlődtél 5 hónap alatt! 😉